top of page

Медична сестра нашого закладу

Зозулич Тетяна Петрівна

13104227u.jpg
unnamed.png
119883462_989526954882577_25443207160457

                     ШАНОВНІ БАТЬКИ! ІНФОРМАЦІЯ ДО УВАГИ.

ЩО СТОСОВНО ДОВІДОК ДІТЯМ, ЯКІ НЕ ВІДВІДУВАЛИ ДИТЯЧИЙ САДОК З ПЕВНИХ ПРИЧИН.

   Якщо дитина не відвідувала навчальний заклад не через хворобу, а за сімейних обставин, довідка від лікаря не потрібна. Не було хвороби – немає довідки.

   Але!

  Керуючись Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів №234 від 24 березня 2016 року, затвердженим Наказом Міністерства охорони здоров’я України.

Пункт 2 розділу XII регламенту передбачає:

 "Діти з ознаками інфекційного захворювання до дошкільного навчального закладу не приймаються.

  Після перенесеного ІНФЕКЦІЙНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ приймання дітей до дошкільного навчального закладу дозволяється за наявності МЕДИЧНОЇ ДОВІДКИ закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом.

  У довідці лікарем-педіатром або лікарем загальної практики - сімейним лікарем вказуються рекомендації щодо індивідуальних особливостей режиму дитини-реконвалесцента на перші 10-14 днів.

  Діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин приймаються БЕЗ медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювання".

Тобто медична довідка в садочок потрібна лише у разі перенесеного інфекційного захворювання!

                 Як уберегти дитину від застуди та грипу?

  Застуда та грип є найпоширенішими захворюваннями у світі. Вони характеризуються

 переважним ураженням дихальних шляхів та загальною інтоксикацією організму. Застуда та грип часто повторюються, особливо в дітей, адже вони лише починають "знайомитися"з вірусами.

     Підхопити збудника застуди або грипу дитина може двома шляхами: повітряно-крапельним під час чхання, кашлю хворої людини; контактним- через забруднені руки хворої людини, яка прикриває рот під час кашлю/чхання, та забруднені нею речі. Що ж робити, аби дитина не захворіла? Звісно, здійснювати своєчасну профілактику.

    Важливим засобом профілактики застуди та грипу є раціональне харчування. Збалансований раціон має бути оптимальним у кількісному та якісному співвідношенні поживних речовин - білків, жирів, вуглеводів, а також вітамінів, мікро та макроелементів. Зловживання їжею з надмірною кількістю вуглеводів і жирів порушує обмін речовин та спричиняє зайву вагу.

     Дотримання розпорядку дня допоможе підвищити стійкість організму дитини до застуди та грипу. Обов'язковим є проведення ранкової гімнастики, гігієнічних процедур, занять з фізкультури тощо. Важливо також дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог - чистота, свіже повітря, правильно дібраний одяг дітей удома та надворі.

     Загартування забезпечує стійкість організму дитини до несприятливого впливу фізичних чинників довкілля - коливань температури, зміни атмосферного тиску тощо. Найпоширенішими природними чинниками, які використовують для загартування, є свіже повітря й вода.

 

     

 

Пам’ятка для батьків, дитина яких уперше піде

до дитячого садка

1. Сформуйте у себе позитивне ставлення до дитячого садка, налаштуйте себе на те, що дитині тут буде добре, її буде доглянуто, оточено увагою, вона отримає підтримку.

2. Уникайте будь-яких негативних розмов у сім´ї про дитячий садок у присутності дитини, оскільки вони можуть сформувати у неї негативне ставлення до відвідування дитячого садка.

3. Створіть спокійний, безконфліктний клімат у сім´ї.

4. Заздалегідь потурбуйтеся про те, щоб розпорядок дня дитини вдома був належним до розпорядку дня у дитячому садку (ранній підйом, час денного сну, прийоми їжі, прогулянки).

5. Ознайомтеся з режимом харчування та меню у дитячому садку.

6. Навчайте дитину їсти не перетерті страви, пити з чашки, привчайте тримати ложку.

7. Відучіть дитину від підгузків. Виховуйте у неї потребу проситися до туалету.

8. Учіть дитину впізнавати свої речі: білизну, одяг, взуття, носовичок.

9. Учіть гратися іграшками. Скажімо, ляльку можна годувати, колисати, гойдати; пірамідку – збирати, розбирати.

10 Привчайте дитину після гри класти іграшки на місце.

11 Пограйтесь удома у дитячий садок з ляльками: погодуйте їх, почитайте казку, поведіть на прогулянку, покладіть спати.

12. Виховуйте у дитини позитивний настрій та бажання спілкуватися з іншими дітьми.

13. Тренуйте систему адаптаційних механізмів у дитини – привчайте її до ситуацій, в яких потрібно змінювати форми поведінки.

14. Підготуйте для малюка індивідуальні речі: взуття та одяг для групи, 2-3 комплекти змінної білизни, чешки для музичних занять, носовичок.

15. Повідомте медичну сестру про стан здоров’я вашого малюка.

16. Проконтролюйте, аби початок відвідування дитячого садка не збігався з епікризними термінами: 1 рік 3 місяці, 1 рік 6 місяців, 1 рік 9 місяців, 2 роки, 2 роки 3 місяці, 2 роки 6 місяців, 2 роки 9 місяців, 3 роки.

17. Дайте дитині до дитячого садка улюблену іграшку.

 

                                           

bottom of page