

Цікавинки від музкерівника.
Під час занять музики працюю над збагаченням музичного досвіду дітей .При цьому використовую нетрадиційні форми роботи:
-щедрування по установах та навчальних закладах містаПеречин;
-створення акробатичної групи „Грація”, участь її у святах;
-проведення спільного з батьками свята за чашечкою чаю;
- виготовлення атрибутики, декорації та оформлення залу до свят спільно з дітьми, враховуючи творчі фантазії малят;
-проведення спільного свята „Веселкові ігри та розваги” з використанням атрибутики, музичного оформлення та бутафорських персонажів („ корівки”, „коника”, „кицьки” та інших);
-організація Малих олімпійських ігор в дитсадку.
Вас вітають наші музкерівники !
Судакова Ірина Іванівна
Освіта: середня спеціальна
Спеціальність: викладач ДМШ
Стаж: 45 років





Проблема, над якою працює педагог:
"Використання музичного фольклору та усної народної творчості в роботі з дітьми"
Багатий і справді неосяжний поетичний, музичний, і пісенний світ Закарпаття. Здається сама земля, її чарівна краса, зелені гори з полонинами і пролісами, дзвінкі прозорі струмочки народжують музикантів, поетів, співаків, які потім у своїх музичних і поетичних творах уславляють і оспівують цю Срібну землю.
Пісня - наша, рідна. Така близька і зрозуміла кожному з нас. На протязі багатьох віків виплекана нашими предками, що бережно передавали її із уст в уста аж до наших часів. Кожний зразок усної народної творчості та пісенного фольклору – це стежечка до витоків історії нашого краю, повернення до традицій та звичаїв рідного народу. Тільки такі талановиті люди, як закарпатці, можуть мати у своєму арсеналі таку силу силенну народних співанок, приказок, билин. Закарпатська пісенна народна творчість відрізняється своїм розмаїттям. Особливе місце тут посідають ліричні, обрядові, побутові та рекрутські пісні.
У Перечинському ДНЗ «Веселка» виховується багато талановитих дітей, котрі з великим задоволенням співають, танцюють, приймають участь в драматичних виставах, тощо. На заняттях, які щодня проводяться в музичній залі, діти освоюють ази вокалу, хореографії, театрального мистецтва, прилучаються до світу прекрасного, виховуються в любові до українських та закарпатських народних пісень.
Велике значення у моїй роботі має використання дитячого фольклору. Особливо актуальне це для дітей старшої групи, які залюбки співають пісеньки, граються в ігри, слухають жартівливі народні наспіви. Оскільки маленькі вихованці садочку рідко чують колискову пісню з уст матері, намагаюся під час занять створити для них теплу домашню атмосферу, зі смачними стравами, лагідними словами, піснями і жартами. Практикую читання народних казок в ролях та їх інсценізацію.
Закарпатський дитячий фольклор багатий на веселі дитячі пісеньки та музичні ігри. У своїй роботі постійно використовую такі дитячі пісні як: «Ой на горі дубина», «Танцювала ріпка з маком», «Комари ся гостили», «Наша коза рогата», «Як ті грали, дівонько», «Хустиночка» «Дому, дому, хто не дома» та багато інших.
Із задоволення діти граються в народні ігри, які крім рухового навантаження мають ще й велике виховне значення. Їх тексти виховують у дітей такі прості людські якості, як повагу до старших, до своїх батьків, любов до рідного краю, батьківської домівки. Яскравим таким зразком є народні ігри: «Збираймеся, діти» та гра «Туй трава»
Моє завдання, як музичного керівника дитячого садочку, полягає в тому, щоб якнайширше використовуючи народний фольклор, сіяти в дитячих душах добре, щире і вічне, нести у світ наші неповторні закарпатські народні казки, билини, наспіви.
Шановні батьки!
Займаючись з дітьми у повсякденному житті, Ви можете впливати на розвиток основ їх музичної культури.
Тож радимо Вам:
-
ознайомлюйте дітей з різними видами мистецтв через споглядання картин у музеях, перегляду репродукцій у комп'ютерному режимі, у журналах, книжках, відвідування різноманітних виставок;
-
підтримуйте бажання слухати музику, емоційно відгукуватись на неї, передавати свої враження;
-
виважено ставтеся до вибору дитиною музичних творів для прослуховування, пропонуйте її увазі не тільки легку, ритмічну дорослу музику, а й класичну дитячу;
-
вправляйте дітей у визначенні жанру музичного твору, використовуйте музику в аудіо – та відеозаписах;
-
розвивайте вокальні дані дошкільників, їх музичні та акторські здібності;
-
залучайте дітей до спільного співу з Вами;
-
використовуючи кращі зразки місцевого фольклору, знайомте дітей з народною піснею, багато розповідайте про неї;
-
співайте дитині колискові пісні;
-
сприяйте виникненню бажання придумувати нескладні мелодій, виконуйте їх спільно з дітьми;
-
створіть імпровізований театр удома, розігруйте театралізовані сценки з дітьми, вчіть імпровізувати, залучайте їх до складання сценаріїв та виготовлення декорацій;
-
відвідуйте театри, циркові вистави. концертні програми та конкурси, обговорюйте їх з дітьми.
Наша спільна робота з Вами, шановні батьки, дасть можливість виявити музичні і творчі здібності дітей, спрямувати їх у правильне русло.
Музичні керівники ДНЗ «Веселка»:
Судакова І.І.
Кортуа Т.Ф.


Кортуа Тамела Фридонівна
Музичний керівник
Освіта: середня спеціальна
Музика – це вид мистецтва, який сприяє зародженню і розвитку естетичних смаків, почуттів.
Музика є мовою серця, найніжніших почуттів, світу емоцій людини. Внутрішнє відчуття та переживання викликає бажання передавати музику в дії, міміці, жестах, рухах, співі, грі, створювати нові художні образи, розвиває творчу уяву.
У вихованні головне - це уміння включити в роботу різні аналізатори, які збуджують думки і почуття дитини. Музичний керівник виховує в дитині зазначені вище риси, оскільки вони готують дитину до художньої діяльності, що є вищою формою вияву інтелекту, здібностей та індивідуальності
КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ НА ТЕМУ:
«СПІВА ЙТЕ ДІТКАМ ПЕРЕД СНОМ»
