top of page

 

Цікавинки від музкерівника.

 Під час занять музики працюю над збагаченням музичного досвіду дітей .При цьому використовую нетрадиційні форми роботи:

-щедрування по установах та навчальних закладах містаПеречин;

-створення акробатичної групи „Грація”, участь її у святах;

-проведення спільного з батьками свята за чашечкою чаю;

- виготовлення атрибутики, декорації та оформлення залу до свят спільно з дітьми, враховуючи творчі фантазії малят;

-проведення спільного свята „Веселкові ігри та розваги” з використанням атрибутики, музичного оформлення та бутафорських персонажів („ корівки”, „коника”, „кицьки” та інших);

-організація Малих олімпійських ігор в дитсадку.

 

Вас  вітають  наші  музкерівники !

                       

                                                                 Судакова Ірина Іванівна

                                                                                              Освіта: середня спеціальна

                                                                                            Спеціальність: викладач ДМШ

                                                                                                           Стаж: 45 років

                       

 

                       

 

Проблема, над якою працює педагог: 

"Використання музичного   фольклору та усної народної  творчості в роботі з дітьми"

Багатий і справді неосяжний поетичний, музичний, і пісенний світ Закарпаття. Здається сама земля, її чарівна краса, зелені гори з полонинами і пролісами, дзвінкі прозорі струмочки народжують музикантів, поетів, співаків, які потім у своїх музичних і поетичних творах уславляють і оспівують цю  Срібну землю.

Пісня -  наша, рідна. Така близька і зрозуміла  кожному з нас. На  протязі багатьох віків виплекана нашими  предками,  що бережно  передавали   її   із уст в уста аж до наших часів.  Кожний зразок усної народної творчості та пісенного фольклору – це стежечка до витоків історії нашого краю, повернення до  традицій  та звичаїв рідного народу. Тільки такі талановиті люди, як  закарпатці, можуть мати у своєму арсеналі  таку силу силенну народних співанок, приказок, билин. Закарпатська пісенна народна творчість відрізняється своїм розмаїттям.  Особливе місце тут посідають ліричні,  обрядові, побутові та рекрутські пісні. 

У Перечинському ДНЗ «Веселка» виховується  багато талановитих дітей, котрі  з великим задоволенням співають, танцюють, приймають участь в драматичних виставах, тощо.  На заняттях, які щодня проводяться в музичній залі, діти освоюють ази вокалу, хореографії, театрального мистецтва,  прилучаються до світу прекрасного, виховуються в любові до українських  та закарпатських народних пісень.

Велике значення  у моїй роботі має використання  дитячого фольклору. Особливо актуальне це  для дітей старшої групи, які залюбки співають пісеньки, граються в ігри, слухають жартівливі народні наспіви. Оскільки маленькі  вихованці садочку рідко чують колискову пісню з уст матері,  намагаюся під час занять створити для них теплу домашню атмосферу, зі смачними стравами, лагідними словами, піснями і жартами. Практикую читання народних казок в ролях та їх інсценізацію.

Закарпатський дитячий фольклор багатий на веселі дитячі пісеньки та музичні ігри. У своїй роботі постійно використовую  такі дитячі пісні як: «Ой на горі дубина», «Танцювала ріпка з маком», «Комари ся гостили», «Наша коза рогата», «Як ті грали, дівонько», «Хустиночка» «Дому, дому, хто не дома» та багато інших.

Із  задоволення діти граються в народні ігри,  які крім   рухового навантаження мають  ще й  велике виховне значення. Їх тексти  виховують у дітей  такі прості людські якості,  як повагу до старших,  до своїх батьків, любов до рідного краю, батьківської домівки.  Яскравим таким  зразком  є народні ігри: «Збираймеся, діти» та гра «Туй трава»

Моє завдання, як музичного керівника дитячого садочку,  полягає в тому, щоб якнайширше використовуючи народний фольклор, сіяти в дитячих душах  добре, щире і вічне, нести у світ  наші неповторні  закарпатські народні  казки, билини,  наспіви.

                                              

 

 

Шановні батьки!

  Займаючись з дітьми  у повсякденному житті,  Ви можете впливати на розвиток основ їх  музичної культури.

Тож радимо Вам:

  • ознайомлюйте  дітей з різними видами мистецтв  через споглядання картин у музеях, перегляду  репродукцій у комп'ютерному режимі,  у журналах, книжках, відвідування різноманітних виставок;

  • підтримуйте бажання слухати музику,  емоційно відгукуватись на неї, передавати свої враження;

  • виважено ставтеся до вибору дитиною музичних творів для прослуховування, пропонуйте її увазі не тільки легку,  ритмічну дорослу  музику, а й класичну дитячу;

  • вправляйте дітей у визначенні  жанру музичного твору, використовуйте музику в аудіо – та відеозаписах;

  • розвивайте вокальні дані дошкільників, їх музичні та акторські здібності; 

  • залучайте дітей до спільного співу з Вами;

  • використовуючи кращі зразки місцевого фольклору, знайомте дітей  з народною піснею,   багато розповідайте  про неї;

  • співайте дитині колискові пісні;

  • сприяйте виникненню бажання придумувати нескладні  мелодій,  виконуйте їх спільно  з дітьми;

  • створіть імпровізований театр удома, розігруйте театралізовані сценки з дітьми, вчіть імпровізувати, залучайте їх  до складання сценаріїв та   виготовлення декорацій;

  • відвідуйте театри, циркові вистави. концертні програми та конкурси,  обговорюйте їх з дітьми.

 

Наша спільна робота з Вами, шановні батьки,  дасть можливість виявити музичні і творчі здібності дітей, спрямувати їх у правильне русло.

 

 

                                                                              Музичні керівники ДНЗ «Веселка»:

                                                                                                                      Судакова І.І.

                                                                                                                             Кортуа Т.Ф.  

 

 

 

141793299_324850198824870_95716377119583
140552514_619214188878224_31056992341282

Кортуа Тамела Фридонівна

Музичний керівник

Освіта: середня спеціальна

Музика – це вид мистецтва, який сприяє зародженню і розвитку естетичних смаків, почуттів.

Музика є мовою серця, найніжніших почуттів, світу емоцій людини. Внутрішнє відчуття та переживання викликає бажання передавати музику в дії, міміці, жестах, рухах, співі, грі, створювати нові художні образи, розвиває творчу уяву.

У вихованні головне - це уміння включити в роботу різні аналізатори, які збуджують думки і почуття дитини. Музичний керівник виховує в дитині зазначені вище риси, оскільки вони готують дитину до художньої діяльності, що є вищою формою вияву інтелекту, здібностей та індивідуальності

КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ НА ТЕМУ:

«СПІВАЙТЕ ДІТКАМ ПЕРЕД СНОМ»

oi-khodyt-son-kolo-vikon-iak-ukrainska-k

«Котику сіренький...»

Скільки теплих і ласкавих слів знаходить матуся, заспокоюючи свою дитинку. Скільки любові і ніжності у колискових піснях!! Малюк, ще не вміючи розмовляти, не розуміючи жодного слова, почувши колискову одразу заспокоюється, затихає, засипає! Саме колискові пісні вважаються першими в житті вашого малюка, вони сприймаються з магічною силою, тому що співає їх найрідніша в світі людина – матуся!

Ритм колискових зазвичай відповідає серцебиттю, ритму дихання матері і малюка, відіграє важливу роль у духовному розвитку дитини. Саме завдяки колисковим, дитина отримує перші уявлення про навколишній світ: тварин, пташок, оточуючі предмети.

Котику сіренький,

Дитя буде спати,

Котику біленький,

Котик воркотати,

Котку волохатий,

Ой на кота воркота,

Не ходи по хаті,

На дитину дрімота!

Коли дитина підростає, їй співають колискові казкового змісту, в текстах яких вирішуються психологічні питання. В багатьох колискових піснях перед дитиною розвертається перспектива про його майбутню самостійність. Таким чином, колискові дають дитині уявлення про навколишній світ, знайомить з головними принципами побудови світу.

Але найголовніше в колискових – це материнська ніжність, любов, що надає впевненості кожній дитині. Пісні показують, що життя прекрасне, але в теперішній нелегкий час, почуття захищеності для дитини дуже важливе, адже наш світ складний і непередбачуваний!

Дуже важливе і саме спілкування матері і дитини! Чудово, якщо у вашій сім’ї зберігаються традиції, як спів колискових, читання казок перед сном, задушевні розмови про головне! А сон, як відомо, дається людині не тільки для відпочинку, а й для глибинної обробки тої інформації, яку отримала ваша дитина на протязі дня. Довірливі відносини, які виникають в моменти такого спілкування, відіграють важливу роль для дитини не тільки ясельного віку, а й надалі, коли дитина дорослішає! І навіть тоді, коли ваша дитина подорослішає, вона буде знати, що у нього є та людина, яка його завжди вислухає, зрозуміє, підтримає, з якою так приємно спілкуватися просто покласти голівку на плече.Співайте діткам! Не соромтесь! Адже саме ви – найкращий співак і приклад для своєї дитини!

Рученьки, ніженьки,

Лагідні очі!

Спокійної ночі!

Скінчилася гра!

Рученьки, ніженьки,

Спокійної ночі!

Спати пора!

bottom of page